Zasilacz buforowy PSG2-12V7A Pulsar
brutto netto
zawiera 23% VAT
Opis
PSG2-12V7A to moduł zasilacza buforowego do zabudowy, marki Pulsar, spełniający normę Grade 2. Przeznaczony do nieprzerwanego zasilania urządzeń wymagających napięcia 13.8V DC (12V +/- 15% DC).
Wybrane cechy:
  • Znamionowe napięcie wyjściowe 13.8V DC
  • Prąd wyjściowy: 6A (zależnie od prądu ładowania akumulatora)
  • Prąd ładowania akumulatora: 1A / 2A - wybierany zworką
  • Sumaryczny maksymalny prąd wyjściowy wraz z ładowaniem: 7A
  • Wysoka sprawność 87%
  • Sygnalizacja pracy - dioda LED na PCB zasilacza
  • Zasilanie 200 - 240 V AC
Zabezpieczenia:
  • OLP - przeciążeniowe - 105~150% mocy zasilacza, automatyczny powrót
  • OVP - nadnapięciowe >19V (zadziałanie wymaga odłączenia napięcia zasilania na czas ok. 1 minuty)
  • UVP - ochrona przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora V<9.5V (+/- 5%) - odłączenie zacisku akumulatora
Dane techniczne:
Zasilanie:200 - 240 V AC, 50/60Hz
Wyjście zasilania:
  • 7 A / 96 W (sumaryczny prąd wyjściowy wraz z ładowaniem)
  • 11 - 13.8 V DC - praca buforowa
  • 10 - 13.8 V DC - praca bateryjna
Prąd ładowania akumulatora:
  • 1A / 2A
  • Prąd ładowania wybierany zworką
Rekomendowany akumulator:
  • 7~40Ah SLA
  • Dobierając akumulator należy mieć na uwadze zalecane prądy ładowania danego modelu
Sprawność:87%
Pobór prądu:1A
Pobór prądu przez układy zasilacza podczas pracy bateryjnej:30mA
Wymiary:159 x 98 x 42 [+/-2mm]
Wyjścia techniczne:
  • EPS - awaria AC, przekaźnik NO/NC (1 A@ 30 V DC / 50 V AC)
  • APS - awaria akumulatora, przekaźnik NO/NC (1 A@ 30 V DC / 50 V AC)
Warunki pracy:
  • Temperatura pracy: -10°C ~ +40°C
  • Wilgotność względna: 20% ~ 90%, bez kondensacji
Uwagi
Uwagi
Zasilacz buforowy przeznaczony jest do montażu przez wykwalifikowanego instalatora, posiadającego odpowiednie (wymagane i konieczne dla danego kraju) zezwolenia i uprawnienia do przyłączania (ingerencji) w instalacje 230 V oraz instalacje niskonapięciowe.