Ogranicznik przepięć zasilania SUG-48VDC
Opis
SUG-48VDC jest urządzeniem ochrony przeciwprzepięciowej, służącym do zabezpieczenia urządzeń elektronicznych zasilanych napięciem stałym 48V DC przed wyładowaniami atmosferycznymi, impulsami przepięciowymi, a także przed nagłym wzrostem napięcia, mogącym pojawić się w wyniku uszkodzenia zasilacza sieciowego.
Wybrane cechy:
- 2-stopniowa ochrona przed przepięciem
- Znamionowe napięcie pracy 48V DC
- Chroniony obwód ekranu
- Prąd znamionowy do 3A
- Mała rezystancja szeregowa
Możliwość przesyłania prądu do 3A umożliwia zastosowanie do większości instalacji automatyki przemysłowej, automatyki budynków oraz systemów ochrony mienia.
Produkt zalecany jest do montażu na granicy stref LPZ0 a LPZ1 lub wyższych. Może być wykorzystany wyłącznie do przesyłania napięcia stałego 48V, bez składowej zmiennej - na przykład szybkiej transmisji danych. Podłączany jest pomiędzy źródło zasilania (zasilacz, akumulator) a urządzenie odbiorcze.
Uproszczony schemat wewnętrzny
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe linii zasilającej 48V DC
| Napięcie znamionowe DC (Un) | 48V |
| Napięcie maksymalne DC (Uc) | 56V |
| Napięcie maksymalne AC (Uc) | 40V |
| Prąd znamionowy (In) | 3A |
| Poziom ochrony 1kV/µs (linia-linia) Up | 70V DC |
| Rezystancja szeregowa | ~70Ω / linię |
| Szczelność obudowy | IP20 |
| Temperatura pracy | -40°C~80°C |