Ogranicznik przepięć zasilania SUG-12VDC
Za zakup produktu otrzymasz 1000 pkt.
Dowiedz się więcej o programie lojalnościowym.
brutto netto
zawiera 23% VAT
Dostępny
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze
Dostawa do paczkomatu w 1-2 dni robocze.
Opis
SUG-12VDC jest miniaturowym ogranicznikiem przepięć, stosowanym do zabezpieczenia urządzeń elektronicznych zasilanych napięciem stałym 12V przed wyładowaniami atmosferycznymi, impulsami przepięciowymi a także przed nagłym wzrostem napięcia, mogącym pojawić się w wyniku uszkodzenia zasilacza sieciowego.
Wybrane cechy:
  • 2-stopniowa ochrona przed przepięciem
  • Znamionowe napięcie pracy 12V DC
  • Chroniony obwód ekranu
  • Prąd znamionowy do 3A
  • Mała rezystancja szeregowa
Możliwość przesyłania prądu do 3A umożliwia zastosowanie do większości instalacji automatyki przemysłowej, automatyki budynków oraz systemów ochrony mienia.
Produkt przeznaczony jest do montażu na granicy stref LPZ0 a LPZ1 lub wyższych. Może być wykorzystany wyłącznie do przesyłania napięcia stałego 12V, bez składowej zmiennej - na przykład szybkiej transmisji danych. Podłączany jest pomiędzy źródło zasilania (zasilacz, akumulator) a urządzenie odbiorcze.
Uproszczony schemat wewnętrzny
Uproszczony schemat wewnętrzny
Schemat właściwego wykorzystania
Właściwe wykorzystanie produktu do ochrony linii zasilającej 12V DC.
Dane techniczne:
Ilość chronionych torów3
Złącze wejściowe / wyjściowe
Śrubowe
Napięcie znamionowe DC (Un)
12V
Napięcie maksymalne DC (Uc)
15V
Napięcie maksymalne AC (Uc)11V
Prąd znamionowy (In)
3A
C1: Prąd wyładowczy linia-linia 8/20µs (In)
0,25kA
C2: Prąd wyładowczy linia-ziemia 8/20µs (In)10kA
C2: Maksymalny prąd wyładowczy linia-ziemia 8/20µs (Imax)20kA
D1: Maksymalny prąd piorunowy 10/350µs (Iimp)
3,5kA
Poziom ochrony 1kV/µs (linia-linia) Up20V DC
Rezystancja szeregowa
~70Ω / linię
Wymiary57 x 32 x 28 (mm)
Sposób montażuObudowa wolnostojąca
Sposób uziemienia
Przewód
Szczelność obudowyIP20
Temperatura pracy-40°C~80°C