Ogranicznik przepięć zasilania SUG-48VDC
brutto netto
zawiera 23% VAT
Dostępny
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze
Dostawa do paczkomatu w 1-2 dni robocze.
Opis
SUG-48VDC jest urządzeniem ochrony przeciwprzepięciowej, służącym do zabezpieczenia urządzeń elektronicznych zasilanych napięciem stałym 48V DC przed wyładowaniami atmosferycznymi, impulsami przepięciowymi, a także przed nagłym wzrostem napięcia, mogącym pojawić się w wyniku uszkodzenia zasilacza sieciowego.
Wybrane cechy:
  • 2-stopniowa ochrona przed przepięciem
  • Znamionowe napięcie pracy 48V DC
  • Chroniony obwód ekranu
  • Prąd znamionowy do 3A
  • Mała rezystancja szeregowa
Możliwość przesyłania prądu do 3A umożliwia zastosowanie do większości instalacji automatyki przemysłowej, automatyki budynków oraz systemów ochrony mienia.
Produkt zalecany jest do montażu na granicy stref LPZ0 a LPZ1 lub wyższych. Może być wykorzystany wyłącznie do przesyłania napięcia stałego 48V, bez składowej zmiennej - na przykład szybkiej transmisji danych. Podłączany jest pomiędzy źródło zasilania (zasilacz, akumulator) a urządzenie odbiorcze.
Schemat właściwego wykorzystania
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe linii zasilającej 48V DC
Napięcie znamionowe DC (Un)
48V
Napięcie maksymalne DC (Uc)
56V
Napięcie maksymalne AC (Uc)40V
Prąd znamionowy (In)
3A
3,5kA
Poziom ochrony 1kV/µs (linia-linia) Up70V DC
Rezystancja szeregowa
~70Ω / linię
Szczelność obudowyIP20
Temperatura pracy-40°C~80°C