Opinie o Nas
Kategorie blog
Translator
 
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Bezpieczne zakupy

1. Różne formy płatności (PayU - obsługuje każdy Polski bank oraz karty kredytowe z całego świata, PayPal, płatność za pobraniem). Możliwy jest również odbiór osobisty i płatność gotówką w siedzibie firmy.
2. Gwarancja satysfakcji i zwrotu pieniędzy (14 dni na zwrot towaru).
3. Szyfrowane dane i transakcje 256-bitowym certyfikatem SSL wydanym dla naszej firmy po dokładnym audycie przez firmę Geotrust(Symantec), dzięki czemu mogą Państwo nie tylko potwierdzić nasze dane klikając na zielony pasek przy adresie naszej strony w przeglądarce, ale również mieć pewność, że Państwa bezpieczeństwo przy zakupach w naszym sklepie jest dla nas priorytetem, a dane nam powierzone nie wpadną w niepowołane ręce.
4. POK - Program Ochrony Kupujących - przy płatności za pośrednictwem PayU w naszym sklepie oraz zaznaczeniu odpowiedniej opcji - ubezpieczenie transakcji do 10000zł w przypadku nieotrzymania przedmiotu lub otrzymania przedmiotu niezgodnego z zamówieniem.
5. Rzetelna firma - certyfikat wydany przez KRD potwierdzający naszą rzetelność finansową - kliknij.
6. Super sprzedawca - certyfikat wydawany co miesiąc po weryfikacji przez serwis Allegro.pl potwierdzający najwyższą jakość obsługi na podstawie oceny transakcji przez naszych Klientów w zakresie kontaktu ze sprzedającym, czasu realizacji zamówienia, kosztu wysyłki oraz zgodności przedmiotu z opisem - kliknij.
7. Słucham swoich Klientów - program opineo.pl, dzięki któremu Klienci mogą wypowiedzieć się na temat realizacji zamówienia w naszej firmie oraz dodatkowo potwierdza, iż zadowolenie każdego Klienta oraz najwyższa jakość obsługi jest dla nas najważniejsza (widget po prawej stronie).

A jeśli nadal mają Państwo wątpliwości - zawsze możecie kupić każdy towar z oferty naszej firmy za pośrednictwem serwisu ALLEGRO, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Kliknij!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sieciowy detektor radarowy D2050-VE Axis

Aby zapewnić jeszcze wyższy poziom detekcji przy jednoczesnej minimalizacji fałszywych alarmów firma Axis wprowadziła do oferty pierwszą sieciową czujkę opartą o technologię radarową - D2050-VE. Jest to ciekawe rozwiązanie oparte o znaną od lat technologię – tym razem w zintegrowanym, nowoczesnym i gotowym do użytku wydaniu.

[Aktualizacja 08-06-2022 - D2050-VE jest już modelem archiwalnym, w przypadku zainteresowania rozwiązaniami opartymi o radar zapraszamy do kontaktu: oferta@abcvision.pl]

Radar jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Axis Camera Station oraz Axis Camera Management, może też pracować jako samodzielne urządzenie.

Jakie są zalety zastosowania radarów w systemach nadzoru?

 1. Całkowita niezależność od poziomu widoczności.
  Z założenia obserwacja radarowa nie zależy od widoczności, podobnie więc jak w przypadku kamer termowizyjnych np. ciemność i mgła nie pogarszają zdolności wykrywania. Nadzór oparty na radarach może być alternatywą dla kamer termowizyjnych – głównie z uwagi na dużo większe pokrycie terenu(przykładowe pokrycie widoczne na poniższym rysunku nr 1). Radar może zastąpić również kilka standardowych czujek opartych o pasywne czujniki podczerwieni – dostarczając znacznie więcej informacji.

Rysunek.1.

 1. Redukcja fałszywych alarmów
  Obecnie bardzo duża część systemów wideomonitoringu polega na detekcji ruchu, która wyzwalana jest analizą zmian pikseli w obserwowanym obrazie. Fałszywe alarmy mogą być w tym przypadku powodowane przez poruszające się cienie, wiązki światła, małe zwierzęta, owady, czy ruchy spowodowane pogodą. Radar, reagujący jedynie na ruch fizyczny na scenie i bardziej odporny na śnieg oraz deszcz, może w tym przypadku doskonale uzupełnić dany system, w taki sposób, który pozwoli na znaczne odfiltrowanie nieistotnych ruchów.
 1. Uzupełnienie systemów opartych na monitoringu wideo
  Czujka radarowa pomimo swoich zalet nie zapewni wizualnego potwierdzenia. Aby zidentyfikować przyczynę alarmu czy rozpoznać daną osobę obszar powinien być również monitorowany. Połączenie rozwiązania radarowego i kamer wideo daje możliwość np. powiadomienia operatora tylko wtedy gdy zarówno kamera jak i radar wykryją ruch. Dodatkowe wykorzystanie inteligentnej analizy obrazu, czy najnowszych rozwiązań opartych o uczenie maszynowe pozwoli na jeszcze bardziej efektywne filtrowanie danych – tak aby operator otrzymał tylko najważniejsze informacje.

Najważniejsze funkcje

Czujka D2050-VE oferuje wiele możliwych zastosowań. Gotowe funkcje to m.in. odrębne reguły działania dla różnych typów zdarzeń, funkcję śledzenia ruchu PTZ, a także filtrowanie obszaru włącznie z wydzieleniem stref. Urządzenie wyposażone jest również w otwartą platformę programową VAPIX.

 • Obsługa zdarzeń – radar można ustawić tak, aby wyzwalał różne akcje po wykryciu. Przykładowym rozwiązaniem może być wykorzystanie przekaźnika aby odtworzyć dźwięk czy wyzwolić włączenie reflektora, ale również np. rozpocząć nagrywanie i wysłać alert do obsługi obiektu.
 • D2050-VE może być stosowany do automatycznego śledzenia PTZ. W tym przypadku wykrycie obiektu przez radar automatycznie wyzwoli podłączoną kamerę PTZ aby podążyła za wykrytym przez radar obiektem. Jest to możliwe ponieważ czujka radarowa zapewnia informacje dotyczące dokładnego położenia wykrytego obiektu, prędkości czy kierunku przemieszczania.
 • Radar zapewnia ciągłą aktualizację(10 razy na sekundę) danych na temat położenia obiektu, dzięki czemu twórcy oprogramowania mogą wykorzystać informacje dostarczane przez detektor do tworzenia własnych aplikacji, na przykład przekroczenia linii, wykrywania prędkości, czy wizualizacji na mapie. Dane przesyłane są za pośrednictwem otwartego strumienia metadanych, zgodnego ze specyfikacją ONVIF.

Rysunek.2.

Powyższy rysunek przedstawia scenę monitorowaną przez czujkę radarową, interfejs użytkownika naniesiono na mapę terenu. Kolory naniesiono tylko dla potrzeb poniższego opisu, aby oznaczyć strefy wyzwalaczy i wykluczenia. Typowym zastosowaniem może być rozpoczęcie nagrywania po wykryciu w strefie jasnożółtej i włączenie lampy odstraszającej w ciemnożółtej strefie. Czerwona strefa jest obszarem wykluczonym z detekcji.

Ograniczenia zastosowania

Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzajów wykrywaczy, również i w tym przypadku istnieją okoliczności, w których efektywność zastosowania radaru nie będzie optymalna(lub po prostu gorsza niż oczekiwana). Niektóre ze znanych ograniczeń to:

 • Wydajność detekcji maleje wraz ze wzrostem odległości i kątem. Co za tym idzie małe obiekty są gorzej wykrywalne w większym dystansie i większych kątach – nawet te w zakresie 50m i 120 stopni.
 • Nawet jeżeli detektor potrafi odfiltrować kołyszące się stacjonarne obiekty(np. drzewa), mogą one w dalszym ciągu wywołać fałszywy alarm – zwłaszcza przy bardzo wietrznej pogodzie czy nagłych, silnych podmuchach wiatru. Roślinność może również ograniczać zdolność detekcji obiektów poruszających się bardzo powoli.
 • Duża ilość obiektów odbijających sygnał radarowy(teren z dużą ilością budynków / samochodów), może powodować wielokrotne odbicie sygnału radarowego – a co za tym idzie, mogą one powodować fałszywy alarm.
 • Detektor D2050-VE nie może mierzyć dużych prędkości, co za tym idzie – nie jest przeznaczony do nadzoru ruchu drogowego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl