Opinie o Nas
Kategorie blog
Translator
 
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Bezpieczne zakupy

1. Różne formy płatności (PayU - obsługuje każdy Polski bank oraz karty kredytowe z całego świata, PayPal, płatność za pobraniem). Możliwy jest również odbiór osobisty i płatność gotówką w siedzibie firmy.
2. Gwarancja satysfakcji i zwrotu pieniędzy (14 dni na zwrot towaru).
3. Szyfrowane dane i transakcje 256-bitowym certyfikatem SSL wydanym dla naszej firmy po dokładnym audycie przez firmę Geotrust(Symantec), dzięki czemu mogą Państwo nie tylko potwierdzić nasze dane klikając na zielony pasek przy adresie naszej strony w przeglądarce, ale również mieć pewność, że Państwa bezpieczeństwo przy zakupach w naszym sklepie jest dla nas priorytetem, a dane nam powierzone nie wpadną w niepowołane ręce.
4. POK - Program Ochrony Kupujących - przy płatności za pośrednictwem PayU w naszym sklepie oraz zaznaczeniu odpowiedniej opcji - ubezpieczenie transakcji do 10000zł w przypadku nieotrzymania przedmiotu lub otrzymania przedmiotu niezgodnego z zamówieniem.
5. Rzetelna firma - certyfikat wydany przez KRD potwierdzający naszą rzetelność finansową - kliknij.
6. Super sprzedawca - certyfikat wydawany co miesiąc po weryfikacji przez serwis Allegro.pl potwierdzający najwyższą jakość obsługi na podstawie oceny transakcji przez naszych Klientów w zakresie kontaktu ze sprzedającym, czasu realizacji zamówienia, kosztu wysyłki oraz zgodności przedmiotu z opisem - kliknij.
7. Słucham swoich Klientów - program opineo.pl, dzięki któremu Klienci mogą wypowiedzieć się na temat realizacji zamówienia w naszej firmie oraz dodatkowo potwierdza, iż zadowolenie każdego Klienta oraz najwyższa jakość obsługi jest dla nas najważniejsza (widget po prawej stronie).

A jeśli nadal mają Państwo wątpliwości - zawsze możecie kupić każdy towar z oferty naszej firmy za pośrednictwem serwisu ALLEGRO, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Kliknij!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kamery do rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR)

Od nowoczesnych kamer do monitoringu oczekujemy już nie tylko wysokiej rozdzielczości, jakości obrazu, czy detekcji ruchu. Jedną z coraz bardziej pożądanych funkcji jest identyfikacja tablic rejestracyjnych (ANPR).

Co to jest ANPR i LPR?

ANPR - automatic number plate recognition (automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych). LPR - license plate recognition (rozpoznawanie tablic rejestracyjnych). Niezależnie od nazwy rozwiązania te opierają się na wykryciu obecności tablicy w obserwowanej scenie. Następnie gdy kamera "znalazła" na danym obrazie tablicę następuje sam odczyt znaków - najczęściej przy wykorzystaniu technologii OCR rozwijanej przez danego producenta (optical character recognition).

Przed zakupem należy oczywiście upewnić się, że dany model współpracuje z tablicami w miejscu w którym będziemy prowadzili odczyt. Jest to o tyle istotne, że np. kamera rozpoznająca tablice na terenie np. europy niekoniecznie poprawnie rozpozna tablice używane w USA (inny rozmiar, format itp.) - zależnie od oprogramowania układowego kamery.

Czy kamera może pracować samodzielnie?

W skrócie: tak.

Dłużej:

Na rynku od wielu lat stosowane są rozwiązania pozwalające na analizę obrazu pod kątem odczytywania tablic. Jednakże najczęściej wymagało to dobrej jakościowo kamery, która prześle obraz do stacji roboczej lub serwera, na którym zainstalowane będzie oprogramowanie zdolne do rozpoznania tablicy. Również w naszej ofercie znajdzie się takie oprogramowanie - zaletą jest oczywiście możliwość wykorzystania posiadanych już kamer.

Obecnie istnieją modele posiadające oprogramowanie do odczytu tablic zintegrowane z firmware kamery, dzięki czemu automatycznie rozpoznają i odczytują tablice, co znacznie ułatwia instalację, zwłaszcza w systemach rozproszonych. W połączeniu z innymi zaletami kamer IP możemy uzyskać np. przesłanie alertu o pojeździe z czarnej listy - w momencie gdy taki pojazd pojawił się przed kamerą, czy zrzucanie zdjęć tablic na nasz serwer FTP. Co istotne - przy przerwaniu połączenia z np. rejestratorem kamera może w dalszym ciągu pracować, a nagrania lub zdjęcia znajdziemy na wbudowanej karcie pamięci (po odzyskaniu połączenia nagrania zostaną zsynchronizowane).

Przykładowe zastosowania automatycznego rozpoznawania tablic:

  • Kontrola dostępu - dzięki funkcji czarnej listy kamera może poinformować operatora o niepożądanych pojazdach, możliwy jest automatyczny upload zdjęcia z tablicą na FTP (z własną konstrukcją nazwy pliku)
  • Zarządzanie parkingami - kamery wyposażone w wyjścia przekaźnikowe mogą np. sterować szlabanem, ponadto metadane umożliwiają szybkie odszukanie nagrania na którym widoczny jest dany pojazd (dana tablica, lub jej fragment)
  • Lotniska - funkcja białej listy zezwoli na wjazd jedynie uprawnionym pojazdom, wbudowane wyjścia przekaźnikowe mogą zostać wykorzystane do sterowania szlabanem lub do połączenia z istniejącym systemem kontroli dostępu (kamery ANPR mogą być wyposażone np. w interfejs wiegand).

 

.:Przykładowe modele kamer:.

 

 

Hikvision

Kamera DS-2CD4A26FWD-IZS marki Hikvision

iDS-2CD7A26G0/P-IZHS(2.8-12mm)(C)

Kamera tubowa o rozdzielczości FullHD z serii projektowej, z dużym przetwornikiem 1/1.8" i możliwością rejestracji 50 klatek/s. Zaletą jest wysoka czułość, przydatna w słabszych warunkach oświetleniowych, dodatkowo wyposażona w technologię Powered by Darkfighter. Obiektyw, typu motozoom, pozwala na zdalne ustawienie kamery, zakres 2.8-12mm sprawdza się przy punkcie odczytu oddalonym od kamery do około 10 metrów. Przy większych odległościach wykorzystać można modele wyposażone w obiektywy np. 8-32mm.

Dostępne w sprzedaży są także wersje o rozdzielczości 4MP, oraz takie z interfejsem Wiegand - dzięki czemu kamerę można bezpośrednio zintegrować z systemem kontroli dostępu.

Firmware rozwijane przez Hikvision, oprócz metadanych, analityki czy różnych scenariuszy zastosowań, obsługuje najpopularniejsze funkcje czyli: odczyt tablic, przesyłanie zdjęć na FTP z możliwością nadania własnej nazwy pliku(np. data_numertablicy_kierunek), białą i czarną listę, a także pełną kompatybilność z NVR Hikvision - dzięki czemu odpowiednie rejestratory są w stanie wyszukać wszystkie nagrania powiązane z danym numerem (lub fragmentem numeru tablicy).

 

 

Dahua

Kamera ITC215-PW6M-IRLZF-B Dahua

ITC215-PW6M-IRLZF-B

Kamera typu bullet - choć wyróżnia się stopką typu gęsia szyja, domyślna rozdzielczość to 1920x1080 czyli FullHD, przy płynności 25 klatek/s. Model posiada obiektyw motozoom o ogniskowej 2.7 ~ 13.5mm oraz oświetlacz podczerwieni do 12m - co już wskazuje do jakiej odległości może być efektywnie stosowana. Również w tym modelu znajdziemy sprzętowy WDR przydatny w kontrastowych scenach.

Moduł analizy obrazu oparty o Deep Learning pozwala na rozpoznanie tablic rejestracyjnych, sterowanie np. otwarciem bramy - poprzez wyjście alarmowe (biała i czarna lista), dodatkowo kamera może rozpoznawać typ pojazdu, logo, kolor, przechwytuje także pojazdy bez tablic rejestracyjnych, a co więcej również cechy charakterystyczne kierowcy. Metadane mogą być następnie wykorzystywane w kompatybilnych rejestratorach sieciowych Dahua do szczegółowego przeszukiwania nagrań.

 

 

Hanwha Techwin

Kamera XNO-6120R/FNP

XNO-6120R/FNP

XNO-6120R/FNP to specjalna wersja modelu XNO-6120R. Parametry techniczne kamery pozostały bez zmian, a to co wyróżnia ten model to zainstalowana aplikacja firmy FF Group. Dzięki temu XNO-6120R/FNP łączy funkcje odczytu tablic z normalnym nadzorem wizyjnym. Podobnie jak w przypadku powyższych modeli otrzymujemy urządzenie zdolne do rejestrowania ruchu przejeżdżających pojazdów, tworzenia bazy tablic, powiadamiania o zdarzeniach czy sterowania bramą (poprzez wyjście alarmowe).

Kamera serii Wisenet X przeznaczona jest nie tylko do monitoringu wjazdów przy niższej prędkości pojazdów, sprawdzi się także do nadzoru ruchu drogowego - maksymalna prędkość przechwytywania to 120km/h, a najlepsze efekty uzyskiwane są przy prędkościach do 80km/h - choć tu też sporo zależy od sposobu instalacji (odległość od punktu odczytu, kąt, warunki oświetleniowe itd.). Model ma dość sporą regulację obiektywu (motozoom), zakres to 5.2 ~ 62.4mm, dzięki czemu odległość punktu odczytu może znajdować się dalej.

 

Provision ISR

Kamera I6-320LPR-MVF1

I6-320LPR-MVF1

I6-320LPR-MVF1 to kamera LPR marki Provision ISR, przeznaczona do odczytów dla prędkości 0-40km/h, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy wjazdach na posesje, parkingach, oraz każdym innym zastosowaniu kontroli wjazdu np. ze sterowaniem szlabanem. Obiektyw 2.8-12mm sprawdza się dla odległości od 1 do 14m od kamery do miejsca odczytu. W sprzedaży jest dostępna również wersja I6-320LPR-MVF2 gdzie zastosowano obiektyw 7-22mm (dla odległości 2~26m).

Kamery mogą pracować samodzielnie, posiadają wyjście przekaźnikowe pozwalające na wyzwolenie pracy automatu bramy/szlabanu, dostępne do konfiguracji są też listy dozwolonych i niedozwolonych numerów (do 10000 tablic).

To co wyróżnia rozwiązanie Provision ISR to dostępne do pobrania oprogramowanie SHOB - pozwalające na scentralizowane zarządzanie systemem kamer LPR i listami tablic dozwolonych i niedozwolonych, tworzenie parkingów i miejsc parkingowych w systemie zarządzania, miejsc przypisanych do konkretnych osób, a także specjalnych - VIP. Dostępne opcje to również m.in. dostępy czasowe, dostęp do podglądu na żywo z kamer czy logów zdarzeń.

 


 

Powyższe to oczywiście nie wszystkie dostępne rozwiązania, każdy z producentów ma w swojej ofercie więcej modeli, dzięki czemu w (prawie) każdym przypadku możemy zaproponować Państwu odpowiednie rozwiązanie.

Więcej kamer znajdą Państwo przechodząc do osobnej kategorii w naszym sklepie - kliknij tu.

Jak zawsze zapraszamy do kontaktu zarówno w celu dostosowania rozwiązania do Państwa wymagań, a także indywidualnej wyceny urządzeń.

[Aktualizacja 17-07-2018 - uaktualniono modele kamer]

[Aktualizacja 12-01-2022 - uaktualniono modele kamer, poprawiono opis, usunięto literówki]

[Aktualizacja 12-06-2022 - uaktualniono modele kamer]

[Aktualizacja 15-12-2022 - dodano kamery LPR Provision ISR]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium