Opinie o Nas
Kategorie blog
Translator
 
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Bezpieczne zakupy

1. Różne formy płatności (PayU - obsługuje każdy Polski bank oraz karty kredytowe z całego świata, PayPal, płatność za pobraniem). Możliwy jest również odbiór osobisty i płatność gotówką w siedzibie firmy.
2. Gwarancja satysfakcji i zwrotu pieniędzy (14 dni na zwrot towaru).
3. Szyfrowane dane i transakcje 256-bitowym certyfikatem SSL wydanym dla naszej firmy po dokładnym audycie przez firmę Geotrust(Symantec), dzięki czemu mogą Państwo nie tylko potwierdzić nasze dane klikając na zielony pasek przy adresie naszej strony w przeglądarce, ale również mieć pewność, że Państwa bezpieczeństwo przy zakupach w naszym sklepie jest dla nas priorytetem, a dane nam powierzone nie wpadną w niepowołane ręce.
4. POK - Program Ochrony Kupujących - przy płatności za pośrednictwem PayU w naszym sklepie oraz zaznaczeniu odpowiedniej opcji - ubezpieczenie transakcji do 10000zł w przypadku nieotrzymania przedmiotu lub otrzymania przedmiotu niezgodnego z zamówieniem.
5. Rzetelna firma - certyfikat wydany przez KRD potwierdzający naszą rzetelność finansową - kliknij.
6. Super sprzedawca - certyfikat wydawany co miesiąc po weryfikacji przez serwis Allegro.pl potwierdzający najwyższą jakość obsługi na podstawie oceny transakcji przez naszych Klientów w zakresie kontaktu ze sprzedającym, czasu realizacji zamówienia, kosztu wysyłki oraz zgodności przedmiotu z opisem - kliknij.
7. Słucham swoich Klientów - program opineo.pl, dzięki któremu Klienci mogą wypowiedzieć się na temat realizacji zamówienia w naszej firmie oraz dodatkowo potwierdza, iż zadowolenie każdego Klienta oraz najwyższa jakość obsługi jest dla nas najważniejsza (widget po prawej stronie).

A jeśli nadal mają Państwo wątpliwości - zawsze możecie kupić każdy towar z oferty naszej firmy za pośrednictwem serwisu ALLEGRO, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Kliknij!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Odbiór MUX8 na przykładzie anten Telkom Telmor
Odbiór MUX8 na przykładzie anten Telkom Telmor

MUX8 to nowy multipleks telewizji naziemnej. Podobnie jak multipleksy radia cyfrowego DAB+, MUX8 jest nadawany w paśmie VHF (kanały 5-12, 174-230MHz). Dla wielu użytkowników może to oznaczać konieczność regulacji lub modernizacji odbiorczych instalacji antenowych, ponieważ znaczna część nadajników nadaje go z polaryzacją pionową (V). Okoliczności te mogą  powodować konieczność zastosowania dodatkowej anteny przeznaczonej do odbioru tego zakresu, a w niektórych przypadkach potrzebę wykorzystania innych urządzeń, umożliwiających dopasowanie istniejącej już instalacji do nowych warunków rozbudowy i poszerzonego pasma odbioru cyfrowej telewizji naziemnej.

 

Co zatem powinniśmy zrobić, aby odbierać programy z MUX8 bez zakłóceń?

Poniżej przedstawiamy zbiór kilku praktycznych porad odnoszących się do typowych sytuacji, jakie mogą wystąpić podczas rozbudowy bądź budowy nowej instalacji, mającej zapewnić odbiór programów również z MUX8.

  • W przypadku istniejącej już prostej instalacji na bazie anteny kierunkowej lub szerokopasmowej UHF, należałoby dokupić antenę VHF oraz odpowiednią zwrotnicę, przeznaczoną do zsumowania sygnałów obu pasm. Może to być np. antena T-urbo-T V i zwrotnica ZWR-210DC.
  • W przypadku działającej już bardziej rozbudowanej instalacji, wykorzystującej wzmacniacz kanałowy, wystarczy dokupić samą antenę VHF i podłączyć ją do odpowiedniego wejścia tego wzmacniacza za pomocą dodatkowego, żelowanego kabla koncentrycznego. Tego typu wzmacniacze sumują sygnały z anten, doprowadzone do wszystkich wejść, tak więc zbędne jest stosowanie zwrotnic.
  • Podobnie postępujemy w przypadku instalacji ze wzmacniaczem wielozakresowym (np. seria WWK TELKOM-TELMOR). Aby odbierać MUX8 wystarczy tylko położyć dodatkowy zewnętrzny kabel koncentryczny np. TRISET-113PE i podłączyć antenę VHF np. T-urbo-T V.
  • Jeżeli instalacja wykorzystuje już antenę asr do odbioru programów z pasma UHF, to przy sprzyjających warunkach pozwoli ona na odbiór MUX8 bez żadnej zmiany (z wyjątkiem instalacji wykorzystujących asr IQ LTE PROTECTED). Oprócz odpowiedniej mocy nadajnika i odległości odbiorcy wymagane jest dodatkowo, aby MUX8 na danym obszarze był nadawany w takiej samej polaryzacji jak pasmo UHF (polaryzacja H).
    Jeśli układ nie zadziała, koniecznym będzie zainstalowanie dodatkowej anteny VHF (np. Turbo-T V lub EK-36) i podłączenie jej za pomocą zwrotnicy pasmowej (ZWR-210DC) lub wzmacniacza kanałowego (WK-410) . W przypadku użycia zwrotnicy ZWR-210DC, bierne anteny asr  powinny działać po wyjęciu zworek w tejże zwrotnicy. Z kolei przy korzystaniu z aktywnych anten asr należy w zwrotnicy pozostawić zworkę DC w torze UHF, a następnie zamontować zasilacz z separatorem napięcia ZZ-A7 (w komplecie z anteną asr) lub FA-121.
  • Przy nowej instalacji proponujemy skorzystać z porad przytoczonych już powyżej lub zamontować antenę umożliwiającą odbiór w dwóch interesujących nas pasmach UHF i VHF

 

Lista kanałów nadawanych na MUX8:

LCN Nazwa kanału Nadawca Start
30 TVP Kultura HD Telewizja Polska S.A. 23 października 2019
37 TVP Rozrywka Telewizja Polska S.A. 15 kwietnia 2013
38 Metro Discovery, Inc. 2 grudnia 2016, godz 6:00
39 Zoom TV Kino Polska TV S.A. 25 października 2016, godz. 20:07
40 Nowa TV Grupa ZPR Media S.A. i Telewizja Polsat Sp. z o.o. 9 listopada 2016, godz. 6:00
41 WP Wirtualna Polska Holding S.A 2 grudnia 2016, godz. 16:50

 

Źródło: blog.telmor.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl